Jeden dzień w Kuala Lumpur – KL Bird Park

dnia

Trzeba przyznać, że w Kuala Lumpur nie ma zbyt wielu atrakcji. Jeśli poszperacie trochę w Internecie, zobaczycie, że jednym z polecanych miejsc jest Park Ptaków. Uwierzyliśmy, że warto się tam wybrać…

IMG_7478

Opłata za wstęp do parku jest dosyć wysoka – 63 MYR za osobę dorosłą, czyli niecałe 60 PLN. Za taką cenę spodziewaliśmy się, że okazy, które przyjdzie nam oglądać, zwalą nas z nóg. Liczyliśmy na dużo egzotyki, zwłaszcza, że był to jeden z naszych pierwszych weekendów w Malezji, więc byliśmy jej głodni. Czy się nasyciliśmy?

IMG_7427

Przestrzeń parku podzielona jest na cztery części – w pierwszej możemy przechadzać się pośród swobodnie poruszających się ptaków, w drugiej podziwiać okazy zamieszkujące okolice stawów i strumieni, trzecia część jest częścią reprezentatywną dla całego parku, to właśnie ją zamieszkuje dzioborożec (nie wiedziałam, że tak brzmi polska nazwa, ale muszę przyznać, że jest cudowna!), w czwartej natomiast możemy cieszyć się towarzystwem kolorowych papug. Wszystko to na otwartej przestrzeni – cały park otoczony jest siatką, ale wrażenie jest takie, jakbyśmy odwiedzali ptaki w ich naturalnym otoczeniu.

IMG_7421

Po szczegóły odnośnie okazów zamieszkujących park odsyłam na stronę. Ja skupię się na ogólnym wrażeniu, jakie wywarł na nas park.

Nie sprostał on moim oczekiwaniom co do poziomu egzotyki i ilości tropikalnych i niespotykach okazów, które miałam nadzieję zobaczyć. Mimo wszystko, jeśli jest się w Kuala Lumpur dłużej, warto się do niego wybrać z kilku powodów. Przede wszystkim dla wrażenia, jakie robi zachowanie tak dużej zielonej przestrzeni pod gołym niebem w środku ogromnego, gęsto zabudowanego miasta. Park znajduje się w centrum stolicy, a jednak po wejściu do niego zupełnie o tym zapominamy. Jest też przyjemnym miejscem na spacer w słoneczne dni, ponieważ wśród bogatej roślinności znajdziemy zdecydowanie więcej cienia niż gdziekolwiek indziej. Przede wszystkim jednak warto się do niego wybrać, aby zobaczyć dzioborożca! Jest równie piękny jak jego nazwa, zwłaszcza, gdy można podziwiać, jak swobodnie nad nami lata.

IMG_1045

Polecam na weekendowy spacer!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s